Zdravotnický materiál
Dezinfekce
Diabetologie
Zdravotnické potřeby
Eco Bio
Drogerie a kancelář
Akupunktura
Rodina
Hygienický program
Více
Kategorie
 
na objednávku

Granulox 12 ml sprej s hemoglobinem

Cena za ks
3 019,00 Kč(2 625,22 Kč bez DPH)
Granulox 12 ml sprej s hemoglobinem

Granulox 12 ml sprej s hemoglobinem

na objednávku
 • Kód: GX011
 •  Specifikace: min=1ks
Cena za ks
3 019,00 Kč(2 625,22 Kč bez DPH)

Granulox - hemoglobinový sprej.

Vlastnosti výrobku:

 • Granulox je inovativní zdravotnický prostředek k ošetřování chronických ran jakými jsou např. bércový vřed žilní, bércový vřed tepenný, bércový vřed smíšený, diabetická noha, sekundárně se hojící operační rány a nebo proleženiny. Granulox lze použít i na secernující a povleklé rány a infikované rány.
 • Chronické rány se zpravidla vyznačují nedostatečným okysličováním postižené tkáně. To výrazně ovlivňuje hojení ran. Předpokladem pro použití je předchozí odborná léčba příčinného onemocnění. U arteriálně podmíněných chronických ran musí být vyčerpány všechny možnosti pro zlepšení prokrvení.
 • Granulox dává ráně k dispozici potřebný kyslík difúzní cestou. Obsažený hemoglobin dodává spodině rány kyslík zvenčí. Zlepšené okysličení spodiny rány přispívá k jejímu hojení.

Jak se Granulox® používá:

 • Před zahájením aplikace přípravku Granulox konzultujte tuto léčbu s lékařem či zdravotnickým pracovníkem.
 • Po případném dostatečném debridementu a vyčištění rány nastříkejte Granulox na vyčištěnou ránu. Sejměte z nádobky ochranný kryt a stříkejte na povrch rány ze vzdálenosti 5 až 10 cm tak dlouho, až ránu zcela pokryje tenký film. Pokrytí rány o rozměrech 2 x 3 cm nezabere běžně déle než 1 až 2 vteřiny. Je nutno použít (aplikovat) znovu při každém převazu, minimálně jednou za 3 dny. Po aplikaci ránu překryjte prodyšným krytím. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používejte pouze prodyšné krytí a obvazové pomůcky.
 • Po aplikaci nasaďte ochranný kryt zpět na nádobku. Rozprašovač není nutno čistit, neboť produkt je konzervovaný. Pokud je rozprašovač po více aplikacích ucpaný, vyčistěte jej sterilním materiálem nebo desinfekcí. Po čištění odstříkněte jednu dávku mimo ránu, např. na buničinu. Jedno balení přípravku Granulox postačí podle velikosti rány až na 30 aplikací.

Granulox po otevření spotřebujte do uvedeného data minimální trvanlivosti.

U přípravku Granulox nejsou známy žádné vedlejší účinky.

Skladování:

 • Granulox skladujte v lednici při teplotě 2 až 8 °C. V den použití lze Granulox uchovávat při pokojové teplotě (max. 25 °C). Při každodenním používání přípravku Granulox (např. v klinické praxi nebo při domácích návštěvách) lze sprej až do vyprázdnění nádobky uchovávat stále při pokojové teplotě. Přípravek lze při pokojové teplotě uchovávat maximálně po dobu 6 týdnů.

Složení:

 • Účinná látka je 10% karbonylovaný hemoglobin. Ostatní složky: 0,7 % fenoxyetanolu; 0,9 % chloridu sodného; 0,05 % N-acetylcysteinu; ad 100 % vody

Baleno:

 • 12 ml ve spreji
 • min. 1 ks

Žádné dokumenty

Mohlo by vás zajímat:

Zavolejte nám

323 630 630
(po - pá 8:00 až 17:00)

O společnosti

Jsme tam, kde jste vy