Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

Sorbalgon 10 x 10 cm

Kód: 9995955
Balení: bal=10ks min=1bal
Alginátové krytí ran.
798,00 Kč
693,91 Kč bez DPH
více zboží nemáme
bal

Popis produktu

Sorbalgon 10 x 10 cm

Krytí nebo tamponáda s vlákny alginátu vápníku k ošetřování hlubokých nebo podminovaných ran se středně silnou až silnou sekrecí.

Popis výrobku:

 • Sorbalgon je moderní vlhké krytí vyrobené z mořských řas pro léčbu ran v čisticí a granulační fázi. Při kontaktu s ránou se vláknitá struktura alginátu přemění v gel a lehce nabude na objemu. Vyplní tak ránu a uzavře ji před možným vstupem infekce. V gelové struktuře se uzavře i detritus a choroboplodné zárodky. Rána má tak vytvořeno ideální vlhké prostředí pro hojení. Sorbalgon neulpívá v ráně a jeho případné zbytky stačí vypláchnout Ringerovým roztokem. Díky tomu nedochází k bolestivé traumatizaci rány při výměně krytí.
 • Sterilní.

Aplikace:

 • Manipulace se Sorbalgonem je velmi jednoduchá, včetně jeho odstranění z rány. Na ráně může být ponechán i několik dní v závislosti na sekreci z rány. Sorbalgon může být před aktivován (pokud je to nutné při použití na rány se suchou spodinou), např. Ringerovým roztokem.
 • Při kombinaci s TenderWet nejprve vyplníme ránu Sorbalgonem a poté aplikujeme TenderWet. Dobře se kombinuje se savými materiály (Zetuvit, Sterilux ES, Medicomp). K sekundární fixaci krytí je doporučeno použití fixačních obinadel (Peha-Crepp, Peha-haft).
 • Ránu vyčistěte v souladu s běžnými ošetřovatelskými postupy. Poté přiložte kompres Sorbalgon.
 • Zafixujte jej vhodným obvazem, resp. tamponádu zlehka zatamponujte. Při ošetřování suchých ran je možné kompres předem navlhčit roztokem TenderWet Solution nebo Ringerovým roztokem. Sorbalgon může být v závislosti na množství sekretu ponechán na ráně po delší dobu (i více dní).
 • Poté, co se kompres kompletně přemění v gel, je nutné jej vyměnit. V ráně pozůstalá vlákna je možné odstranit za pomoci proplachovacího roztoku* anebo je tělo samo přirozeně rozloží.
 • Sorbalgon je určen na středně až silně exsudující rány, zejména v čisticí fázi. Je vhodný pro povrchové a především hluboké rány včetně ran s nepravidelným tvarem (např. dekubity). Pro větší jistotu při léčbě infikovaných ran je možné použití v kombinaci s Atraumanem Ag. Při silné exsudaci je možné použít i PermaFoam krytí nebo TenderWet krytí.

Rozměry:

 • 10 x 10 cm

Baleno:

 • 10 ks v balení - jednotlivě baleno
 • min. 1 bal.

Přikoupit k produktu

Algisite Ag 10 cm x 10 cm
66800112_dop
66800112_dop

Algisite Ag 10 cm x 10 cm

Stříbrem impregnované kalcium - alginátové krytí.
Stříbrem impregnované kalcium - alginátové krytí.
Skladem > 10 bal
1.245,00 Kč
1.082,61 Kč bez DPH
bal

Je mnoho důvodů Proč nakupovat u nás

Největší výběr
Díky spolupráci s mateřskou společností Promedica máme zboží, které jinde nenajdete.
Odborníci na telefonu
S výběrem zboží i objednávkou vám poradí skuteční odborníci.
Vzorky zdarma
K nákupu od nás můžete dostat vzorky zdarma na vyzkoušení.
Bonusy a akce pro lékaře
Při registraci své ordinace máte automaticky nižší ceny a můžete sbírat bonusové body.